top of page

Готуємость до уроку

Тема:

Обробка коміру обшивним швом

1. Професія: 7433 Кравець

2. Кваліфікація: 4 розряд

3. Кваліфікаційні вимоги:

Повинен знати:

Н.М.4: Технологію виготовлення чоловічих брюк, напівкомбінезонів. Складові частини та деталі виробів зазначеного асортименту, види швів; способи обробки  окремих  вузлів  та  деталей в   процесі  виготовлення  чоловічих брюк, напівкомбінезонів; види та властивості матеріалів, які використовуються.

Н.М.5: Технологію виготовлення верхніх сорочок.  Методи та прийоми пошиття, ремонту та волого-теплової обробки; технологію пошиття, вимоги державних стандартів, технічних умов до виготовлення швейних виробів; асортимент, конструкцію, складові частини та деталі виробів зазначеного асортименту, види швів; види та властивості матеріалів, які використовуються.

Н.М.6:  Технологію  виготовлення жакету, жилету, методи та прийоми пошиття зазначеного асортименту, ремонту та волого-теплової обробки;, складові частини та деталі виробів зазначеного асортименту, види швів; властивості та асортимент тканин та допоміжних матеріалів, які використовуються;  порядок усунення дрібних неполадок у роботі устаткування, що обслуговується.

Повинен вміти:

Н.М.4: Виготовляти з розподілом праці та ремонтувати брюки, напівкомбінезони. Ремонтувати й оновлювати натільну білизну (типу піжам, кальсонів, нічних та нижніх сорочок), постільну фасонну білизну та інші подібні їм вироби з різних матеріалів на машинах вручну без розподілу праці або з її розподілом у бригаді. Брати участь у запуску нових моделей у виробництво у разі наявності в складі робіт операцій з: обробки  прорізних кишень, обшивних петель, викроювання та підгонки підкладки з верхом виробу, обробки пояса брюк, обробки задніх половинок брюк, спрасування вручну для створення форми чи посадки;  остаточної волого-теплової обробки зазначеного виробу.

Н.М.5: Шити за індивідуальними замовленнями верхні сорочки, а також моделі та зразки. Брати участь у запуску нових моделей у виробництво  у разі наявності в складі робіт операцій з: обробки бортів, лацканів, комірів, горловини, пройм, розрізів переду планками, з’єднання коміра з горловиною, зметаних рукавів з проймами, обшивання петель вручну; виконувати волого-теплову обробку пілочок, рукавів, наметування підборту, верхнього коміра, остаточної волого-теплової обробки  верхніх сорочок. Проводити лагодження швейних виробів середньої складності з використанням машинних та ручних робіт.

Н.М.6:  Шити з розподілом праці  куртки, жилети чоловічі (крім жилетів на хутряній підкладці),  бушлати, сорочки формені у разі наявності в складі робіт операцій з: обробки бортів, лацканів, комірів, горловини, пройм, прорізних кишень, обшивних петель, з’єднання коміра з горловиною, зметаних рукавів з проймами, викроювання та підгонки підкладки за верхом виробу, спрасування вручну пілочок верху для створення форми в області грудей, посадки зметаних рукавів, наметування підборту, верхнього коміра, остаточної волого-теплової обробки зазначених виробів. Обробляти деталі верху, низу виробів, наметувати пілочки на бортову прокладку вручну, вистьобувати підкладку й утеплювальну прокладку з виробом, виконувати  волого-теплову обробку виготовленої бортової прокладки, дублювати деталі на пресі, виконувати  волого-теплову обробку деталей виробу після розпорювання та чищення, ремонтувати шляхом вклеювання, вшивання, пришивання, застрочування вставок, доточок, накладок, на ділянках верху під час пошиття та ремонту різних виробів. Зашивати дефекти в штучних виробах зі збереженням рисунка, штопати візерунчасті та капронові вироби, трикотажні полотна, розправляти затяжки. Оздоблювати вироби строчками, додатковими деталями та фурнітурою. Готувати вироби до примірок індивідуально або в бригадах з розподілом праці.

bottom of page